... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/191c90e504518e9f702c2f8be45c0348.jpg'


اربعین نشان دهنده وحدت و یکپارچگی در اسلام و نماد عظمت و رحمانیت می باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، حجت الاسلام محمد صباحی در خطبه اول ضمن دعوت به رعایت تقوی الهی بیان داشت: در آستانه اربعین حسینی و شهادت سید شهیدان و شور عاشورایی هستیم، تپش و شور حسینی در قلب تمام شیعیان جاری است. شور و هیجانی که شیعیان سر از پا نمی شناسند و تا جان در دل دارند یار و یاور امام حسین (ع) هستند. سیمای اربعین حسینی راه افتادن پیاده مسلمانان و شیعیان به سمت کربلا می باشد.

خطیب نماز جمعه اظهار داشت: اربعین نشان دهنده وحدت و یکپارچگی در اسلام و نماد عظمت و رحمانیت می باشد، این گره گشایی در اسلام است. پیاده روی اربعین بین علماء ما و روحانیت نیز رسم بوده است و آیت اله مکارم شیرازی این مسئله را ثابت نمود. آیت اله بهجت در روایتی نقل نمودند: که امام زمان (ع) در زمان ظهور ندا می دهد ای اهل عالم، جد من امام حسین (ع) را تشنه سر بریرند و همه باید تا روز قیامت امام حسین (ع) را بشناسند. امام حسین (ع) مکارم اخلاق و عفت بوده است. رسول خدا فرمودند: حسین از من و من از حسینم.

صباحی در خطبه دوم بیان کرد: 20 آذر ماه روز شهادت آیت اله دستغیب سومین شهید محراب نیز بوده است. آیت اله دستغیب بیان داشت چه کسی است که ناله من را به گوش عالم برساند. هرکسی و در هر منزلتی هستی باش اما بر ما لازم است تا راه رهبری را به درستی بپیمائیم. هر کس رهرو امام خمینی (ره) باشد به خدا نزدیک است.

امام جمعه ضمن اشاره به روز دانشجو و وقایع حواشی مراسم این روز در شیراز اشاره کرد وگفت: باید مسئولین جلو تحرکاتی که باعث تفرقه می شود گرفته شود.

وی بیان کرد:  حرکت بزرگ مردم در روز اربعین پاسخی قاطع به قدرت های غربی و مزدوران تکفیری آن هاست که خیال اشغال مجدد عراق و حمله نظامی به شام را در سر می پرورانند. حرکت شیعیان به سمت کربلا پیام روشنی به گروه تروریستی داعش است مبنی بر اینکه شکست آنها در عراق اجتناب ناپذیر است.

در ادامه سال روز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در روز 19 آذر را تبریک گفتند.

 


تاریخ ثبت خبر: 1393/9/21
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      22        نفر

  • بازدید امروز:      373      نفر

  • بازدید دیروز:      801      نفر

  • بازدید هفته:    5790      نفر

  • بازدید ماه:       19170      نفر

  • بازدید کل:      1468562      نفر