... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/106502118b758d8cebb4fd3196d2e9d6.jpg'


جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی به ریاست فرماندار برگزار شد

<< فرماندار خرامه مدیریت صحیح منابع آبی مهمترین امر در راستای حفظ،  نگهداری و استفاده حداکثری بهره برداران از منابع موجود در راستای بهره وری بیشتر می باشد>>

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی به ریاست فرهاد جهانخواه فرماندار  و با حضور اعضاء در سالن شهید موسوی فرمانداری برگزار شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرامه  ضمن تقدیر و تشکر از اعضاء کارگروه و با اشاره به اهمیت آب و سفره های زیر زمینی خاطرنشان شدند: مدیریت صحیح منابع آبی مهمترین امر در راستای حفظ، نگهداری  و استفاده حداکثری بهره برداران از منابع موجود در راستای بهره وری بیشتر می باشد.

فرماندار با اشاره به استفاده بی رویه از منابع آبی اظهار داشت: باید با تصمیم گیری درست و کارشناسی شده در راستای ترویج و اشاعه کشاورزی با رویکرد جدید آبیاری نوین و تغییرالگوی کشت از ظرفیتها و پتانسیل موجود نهایت استفاده را کرد و در جهت حفظ ذخایر و سفره های زیر زمینی گام برداشت.

وی خاطر نشان شد: بخش کشاورزی یکی از بخش های فعال و اشتغالزا محسوب می شود که در راستای سیاست های اقتصادی کشور مثمر ثمر عمل کرده است و در همین راستا با توجه به حجم وسیع کشاورزی در شهرستان خرامه و کمبود منابع آبی خواستار تجمیع محصولات کشاورزی و مکانیزه شدن آن توسط متولیان امر کشاورزی هستیم تا بهره وری و بازدهی محصولات کشاورزی افزایش پیداکند.

جهانخواه با اشاره به نزدیک شدن زمان برداشت محصولات زراعی گندم و جو تأکید کردند: متولیان امر جهاد کشاورزی، تعاونی روستایی و صنف کشاورزی باید مراکز خرید موجود در سطح شهرستان را تجهیز، آماده و فعال نمایند تا این مراکز مهیای خرید محصولات بهره برداران و کشاورزان باشند.

در ادامه هر یک از اعضاء جلسه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در راستای حفظ منابع آبی، تغییر الگوی کشت و وضعیت محصولات کشاورزی سال زراعی پرداختند.


تاریخ ثبت خبر: 1397/1/28
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      9        نفر

  • بازدید امروز:      1081      نفر

  • بازدید دیروز:      1079      نفر

  • بازدید هفته:    7253      نفر

  • بازدید ماه:       24979      نفر

  • بازدید کل:      1418930      نفر