... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/15ddd4d89e5ca18244791461a816a813.jpg'


با حضور استاندار فارس در شهرستان خرامه:آغازعملیات اجرایی پروژه انتقال آب از سد دروزن به شهرستان خرامه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، اسماعیل تبادار استاندار فارس در سفر رسمی شهرستانی خود با حضور در شهرستان خرامه کلنگ اجرای پروژه انتقال آب شرب و صنعت از سد درودرن به شهرستان خرامه  را به زمین زد.

مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس خشکسالی های متوالی و کمبود آب  را یکی از مشکلات اساس در این شهرستان برشمرد و ابراز امیدواری کرد با انتقال آب از سد درود زن بتوان گوشه ای از مشکلات خرامه مرتفع گردد.

مهندس آرگیو فرماندار شهرستان خرامه ضمن خیر مقدم به مدعوین و با اشاره به وضعیت موجود در شهرستان خرامه ابراز نمودند: شهرستان نوپای خرامه با توجه به خشکسالی های اخیر و از بین رفتن تنها منبع درآمدی آنها (کشاورزی )، باید مورد توجه خاص قرار گیرد که انشاءالله سفر استاندار فرهیخته در راستای حل این معظل بزرگ به شهرستان می باشد.

فرماندار با اشاره به اینکه طرح انتقال آب سد درودزن با هدف حل مشکل آب شرب اهالی و همچنین تامین نیاز واحدهای صنعتی این شهرستان می باشد، خاطرنشان شدند: با توجه به اینکه انتقال آب از سد درودزن به وسیله لوله برای آب شرب و صنعت مردم شهرستان می باشد که شهرستان خرامه دارای حق آبه از سد دوردزن بودن است و براساس مصوبات کشاورزان شهرستان خرامه باید از آب کشاورزی نیز بهره مند باشند.

مقام عالی دولت در شهرستان خرامه ابراز نمودند: از مقامات عالی دولت در استان و کشور خواستاریم برای رونق نسبی صنایع شهرستان در تسریع انتقال آب توجه ویژه و جدی داشته باشند تا بتوانیم در راستای منویات مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گامی موثر در سطح شهرستان برداشته باشیم.

گفتنی است عملیات اجرایی این طرح شامل 57 کیلومتر خط لوله فولادی، 42 کیلومتر خط لوله GRP، احداث ایستگاه پمپاژ، ساخت مخزن مکش ایستگاه های پمپاژ با حجم 20 هزار متر مکعب، ساخت مخزن تعادلی با حجم یک هزار متر مکعب و تهیه و نصب شیرآلات خط انتقال و ایستگاه پمپاژ می شود.

پیشنهاد مشاور با برآورد اولیه هزینه کل طرح 920 میلیارد و 850 ریال بر اساس فهرست بهای سال 95 است.

همچنین استاندار فارس در این سفر از پروژه در دست اجرای محور اصلی خرامه نی ریز بازدید کرد

مبلغ اولیه قرارداد برای اجرای 40 کیلومتر از این محور که حد فاصل خرامه تا روستای خانه کت را شامل می شود، رقمی بیش از 443 میلیارد است که تاکنون بیش از 293 میلیارد آن پرداخت شده است.

60کیلومتر باقیمانده از این محور 100 کیلومتری نیز هم اینک در دست مطالعه قرار دارد.

استاندار فارس همچنین در بدو ورود به شهرستان خرامه با حضور در گلزار شهدای خرامه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

 


تاریخ ثبت خبر: 1396/8/13
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      24        نفر

  • بازدید امروز:      410      نفر

  • بازدید دیروز:      801      نفر

  • بازدید هفته:    5827      نفر

  • بازدید ماه:       19207      نفر

  • بازدید کل:      1468599      نفر