... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/59ff79de34694d98ee0008b941398a98.jpg'


دکتر روحانی در گفت و گوی تلفنی با رییس جمهوری اتریش:

بی تردید توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی، توافقی برد-برد بود/ روابط ایران و اتریش وارد مرحله نوینی می شود/ تهران از توسعه همه جانبه روابط با وین استقبال می کند

رییس جمهوری، پیام مذاکرات هسته ای را حل و فصل مسائل پیچیده جهانی از طریق مذاکره و تفاهم دانست و تاکید کرد: بی تردید توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی، توافقی برد-برد برای همه طرف های مذاکره کننده بود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، در گفت و گوی تلفنی رییس جمهوری اتریش باایشان ، روابط تهران-وین را خوب و دوستانه توصیف و تصریح کرد: توافق هسته ای ایران با ۱+۵ زمینه را برای گسترش و توسعه روابط میان تهران-وین فراهم خواهد کرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه توافق تاریخی هسته ای ایران با نام پایتخت اتریش گره خورده است و با قدردانی از تلاش های دولت این کشور برای میزبانی نشست های مختلف مذاکرات هسته ای در وین، گفت: اتریش میزبان خوبی برای برگزاری مناسب اجلاس های متعدد جهانی و بین المللی است.

دکتر روحانی با اشاره به سفر آتی ریس جمهوری اتریش به تهران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از این سفراستقبال می کند؛سفری که زمینه ساز تقویت بیش از پیش همکاری های دوجانبه میان تهران - وین خواهد بود و روابط دو کشور را وارد مرحله نوینی می کند.

دکتر روحانی با قدردانی از رییس جمهوری اتریش به دلیل تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به ایرانیان مسلمان و بویژه دولت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امیدوارم این عید بزرگ بر همه مسلمانان جهان مبارک و مایه برکت و خیرباشد.
هانس فیشر رییس جمهوری اتریش نیز در این مکالمه تلفنی با ابراز خرسندی از پایان مثبت مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی گفت: بی تردید نتیجه این مذاکرات برای جهان و بویژه روابط دو کشور آثار و پیامدهای بسیار مثبتی خواهد داشت.
رییس جمهوری اتریش با تقدیر از تلاش های شبانه روزی هیات مذاكره كننده ایرانی برای به ثمر رسانیدن مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: توافق هسته ای به خوبی نشان داد که می توان مهم ترین مسائل جهانی را از طریق گفتگو و روش های صلح آمیز حل نمود.
وی همچنین پیشاپیش فرا رسیدن عید بزرگ فطر را به همه ایرانیان مسلمان و دولت جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت گفت.
در این مكالمه تلفنی درخصوص اهمیت "همایش بین المللی ایران واروپا: سرمایه گذاری وتجارت" در هفته آینده در پایتخت اتریش نیز تبادل نظر به عمل آمد.

 


تاریخ ثبت خبر: 1394/4/24
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      20        نفر

  • بازدید امروز:      406      نفر

  • بازدید دیروز:      801      نفر

  • بازدید هفته:    5823      نفر

  • بازدید ماه:       19203      نفر

  • بازدید کل:      1468595      نفر